FAQ

Nejčastější dotazy


Pro rychlé zodpovězení některých otázek týkajících se zdravotních kancelářských křesel a židlí Sedus můžete navštívit sekci FAQ - často kladené otázkyProč si vybrat právě židle značky Sedus?


Sedus je německá společnost založená v roce 1875 a již v roce 1925 vyrobila první židli s tzv. "dynamickým principem sezení". Od té doby je neustále na světové špičce vývoje kancelářských židlí pro zdravé dynamické sezení.Čím jsou zdravotní židle a křesla Sedus výjimečná?


Firma Sedus všechny mechanismy vyvíjí, konstruuje a vyrábí dle svých originálních výzkumů. Do výzkumu neustále investuje ohromné prostředky a řadu svých řešení má patentováno. Židle a křesla Sedu disponují těmito unikátními mechanismy:Tyto a řada dalších řešení je realizována po dlouhém, pečlivém vývoji a objektivním ověřování vlivu na lidský organismus. V tom Sedus spolupracuje s nejlepšími zkušebnami a výzkumnými pracovišti i univerzitami.Proč zvolit atestovaného výrobce zdravotních židlí a křesel?


Hlavní rozdíl spočívá ve velikosti investic do výzkumu a testování. Menší výrobce zdravotních židlí i při nejvyšší snaze neinvestuje srovnatelné prostředky do výzkumu, vývoje a testování jako Sedus nebo srovnatelní světoví výrobci. Důsledek toho je, že menší výrobce prezentuje originální řešení na základě určitých předpokladů a intuice, které však nejsou objektivně testována, jaký vliv mají při dlouhodobém používání na lidský organismus. Proto obvykle nemají atesty mezinárodně uznávaných zkušeben a organizací. Tyto atesty nahrazují většinou prohlášeními odborných lékařů, kteří po subjektivním otestování napíší, že výrobek doporučují. To neznamená, že některá originální řešení zdravotních židlí menších výrobců by nemohla být dobrá, ale existuje tu určité riziko, že dlouhodobé používání takových zdravotních židlí může člověku spíše uškodit.
Zdravotní židle Sedus jsou dražší. Čím to je?


Křesla a židle Sedus obsahují řadu originálních a patentovaných prvků a jejich vývoj a odborné objektivní testování je velice zdlouhavé a drahé. Materiály, které Sedus používá, jsou vždy velmi kvalitní a ověřené.Další oblast je recyklovatelnost, vliv na životní prostředí. Sedus tak produkuje ergonomické, vysoce kvalitní výrobky s dlouhou životností a minimálním negativním vlivem na životní prostředí. To vše se projeví samozřejmě v ceně výrobků Sedus.Jak mám postupovat při výběru pracovní - kancelářské židle?


Nejdůležitější je jak dlouho a často sedíte. Pokud u pracovního stolu na židli strávíte hodinu denně, nemusíte si dělat s kvalitou židle velké starosti. Když však strávíte na židli více jak 4 hodiny denně, začíná být velmi důležitá ergonomie a kvalita židle i celého pracoviště.


Pokud někdo prosedí denně více jak 8 hodin má způsob a kvalita sezení velký význam pro zdraví pohybového aparátu a úroveň únavy a pozornosti při práci.Po této úvaze o prosezených hodinách si vyberte, jakou úroveň kvality potřebujete a navštivte vhodného prodejce, kde si židli důkladně prohlédněte a vyzkoušejte. Nechte si dobře vysvětlit mechanismy a jejich správné nastavení. Vhodné je si vybranou židli na několik dní zapůjčit na testování.Když si u vás vyberu židli, jak dlouho budu čekat na dodání?


Obvyklá dodací lhůta je 4 - 6 týdnů. Po specifikaci přesného provedení vaší židle ji objednáme - zadáme do výroby. Existují desítky kombinací provedení každého modelu a stovky možností kvality a barevnosti potahů. Proto se každá židle vyrábí na zakázku a ne všechny komponenty jsou vždy skladem. Výsledkem vaší objednávky je pak zpravidla jedinečný výrobek, který je přizpůsoben vašim potřebám a představám i po stránce vzhledu a barevnosti.Jaká je záruka na zdravotní židle a křesla Sedus?


Na všechny výrobní a materiálové vady, které se projeví v období 5ti let je záruka. Na Sedo-lift, výškové nastavení sedáku je záruka 30 let. Pod sedákem každé židle je výrobní štítek s označením a datem výroby. Tyto údaje jsou zaznamenány v našem informačním systému. Pokud se na vašem křesle Sedus projeví závada, zašlete nám foto nebo opis tohoto štítku. My navrhneme způsob opravy závady, a pokud je židle v záruce, pak oprava proběhne bezplatně.
Pokud je po záruce, uděláme cenovou nabídku a po schválení židli opravíme.
Reklamací jsou u židlí Sedus zlomky promile, takže je velmi málo pravděpodobné, že se na vaší židli projeví při běžném používání závada.Máte nějaký model židle, který je velmi odolný a má vysokou nosnost?


Ano, máme bezkonkurenční model Sedus mr.24. Tento model je konstruován, testován a certifikován na váhu uživatele do 200 kg a záruka 5 let se vztahuje pro tuto váhu při používání 24 h denně. Vše certifikováno prokazatelně u TUV. Model Sedus mr.24 je vhodný na 24 hodinové dispečerské pracoviště a pro vyšší hmotností obdařené jednice, pod kterými se láme běžný nábytek.
Má váš nábytek certifikaci pro ekologické budovy?


Ano, většina výrobků má tzv. GREENGUARD certifikát vnitřní kvality ovzduší, který objektivně udává úroveň množství emitovaných škodlivin v porovnání s normami.Jak dlouho židle Sedus prodáváte?


Židle Sedus prodáváme v ČR od roku 1991. Za tu dobu máme bohaté zkušenosti a můžeme každému doporučit vhodné modely a provedení. Viděli jsme řadu židlí Sedus, které jsou po 15 i 20 létech používání ve skvělém stavu.+420 271 734 204

Steco Data, spol. s r. o.
Staňkova 18
149 00 PRAHA 4 - HÁJE (mapa zde)

+420 603 333 321
e-mail: info@stecodata.cz